Umów wizytę

Ortodoncja Tarnów - aparat ortodontyczny - profesjonalne leczenie ortodontyczne

Ortodoncja jest działem stomatologii zajmującym się leczeniem wad zgryzu. Mogą z niej skorzystać Pacjenci w dowolnym wieku, ze względów estetycznych i profilaktycznych. Nasz gabinet stomatologiczny w Tarnowie realizuje pełen zakres zabiegów ortodontycznych, dbając o każdy detal tak, aby efekt leczenia spełnił wszystkie oczekiwania Pacjenta.

Naszą domeną jest skuteczne i kompleksowe leczenie z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi i procedur terapeutycznych, przy jak najmniej inwazyjnym i bardzo komfortowym dla Pacjenta przebiegu leczenia. Aby móc dopasować się do różnych potrzeb Pacjentów, w swojej ofercie mamy nie tylko tradycyjne aparaty metalowe, ale także bardziej estetyczne warianty ceramiczne, oraz aparaty samoligaturujące.

Co więcej, stosujemy również innowacyjną metodę, opierającą się na zastosowaniu niewidocznych, ułatwiających utrzymanie higieny jamy ustnej nakładek Invisalign®, które jednocześnie zapewniają zazwyczaj znacznie krótszy czas leczenia ortodontycznego.

Ortodoncja Tarnów - co warto wiedzieć o tej usłudze?

W dzisiejszych czasach piękny uśmiech jest nie tylko atutem estetycznym, ale również znacząco wpływa na samoocenę i relacje społeczne. W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe usługi ortodontyczne, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony uśmiech. Z udziałem zaawansowanych technologii oraz dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi ortodonci w Tarnowie zapewniają opiekę na najwyższym poziomie. Ortodoncja jest specjalnością stomatologiczną, która zajmuje się diagnozowaniem, zapobieganiem oraz leczeniem nieprawidłowości zgryzu i zębów. Kluczowym elementem w terapii ortodontycznej jest aparat na zęby, który jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb każdego pacjenta. 

Aparat ortodontyczny Tarnów – jak wybrać najlepszy dla siebie?

Wybór odpowiedniego aparatu ortodontycznego jest kluczowy dla skuteczności leczenia. W naszym gabinecie oferujemy szeroki wybór aparatów, od tradycyjnych metalowych, przez bardziej estetyczne ceramiczne, aż po nowoczesne aparaty przezroczyste. Dobór odpowiedniego typu aparatu zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań estetycznych oraz specyfiki problemu ortodontycznego. Dobry ortodonta pomoże Ci zrozumieć, który typ aparatu będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej sytuacji. Przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzamy szczegółową konsultację, podczas której analizujemy Twoje zgryz oraz ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Możemy dzięki temu zaproponować leczenie, która nie tylko poprawi wygląd Twoich zębów, ale także ich funkcjonowanie.

Jak wygląda leczenie z udziałem aparatu ortodotycznego?

W trakcie leczenia ortodontycznego ważne jest regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne, które pozwalają monitorować postępy i dostosowywać aparat do zmieniających się warunków w jamie ustnej. Nasz zespół ortodontów w Tarnowie zapewnia pełną opiekę oraz wsparcie w każdym etapie leczenia. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem. Oferujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta, korzystając z najnowszych osiągnięć w dziedzinie ortodoncji, aby zapewnić Ci komfort i satysfakcję z efektów leczenia. Niezależnie od wieku, nigdy nie jest za późno na zdobycie pięknego uśmiechu.

Ortodoncja Tarnów – najczęściej zadawane pytania pacjentów

  1. Czy leczenie ortodontyczne jest bolesne? - Wielu pacjentów odczuwa lekki dyskomfort na początku leczenia oraz po wizycie regulacyjnej, kiedy aparat jest dostosowywany. Jest to jednak przemijające i zazwyczaj łatwe do złagodzenia za pomocą zwykłych środków przeciwbólowych.
  2. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne? - Czas trwania leczenia ortodontycznego jest bardzo indywidualny i zależy od stopnia skomplikowania przypadku. Zazwyczaj wynosi od 6 miesięcy do kilku lat. Nasi specjaliści w Tarnowie zapewniają szczegółową konsultację i ocenę, aby przedstawić przybliżony czas trwania Twojego leczenia.
  3. Czy można jeść normalnie nosząc aparat ortodontyczny? - Podczas leczenia ortodontycznego zaleca się unikanie twardych i lepkich pokarmów, które mogą uszkodzić aparat. Wprowadzenie kilku prostych zmian w diecie pozwala jednak na komfortowe i bezpieczne jedzenie większości potraw.
  4. Jaki jest koszt leczenia ortodontycznego? - Koszt leczenia zależy od rodzaju aparatu oraz złożoności przypadku. Podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie ortodontycznym w Tarnowie, przedstawimy Ci wyczerpujące informacje dotyczące przewidywanych kosztów, a także dostępne opcje finansowania leczenia.
  5. Czy aparat ortodontyczny jest widoczny? - Oferujemy różne rodzaje aparatów, w tym przezroczyste nakładki ortodontyczne, które są prawie niewidoczne na zębach. Dzięki temu możesz czuć się komfortowo, wiedząc, że Twój aparat nie wpłynie negatywnie na Twój wygląd.

    Zapraszamy do Szarkowicz Stomatologia, gdzie profesjonalizm spotyka się z pasją do tworzenia pięknych uśmiechów. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach leczenia ortodontycznego w Tarnowie i umówić się na konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć uśmiech, o którym zawsze marzyłeś! Sprawdź także naszą usługę usuwania ósemek w Tarnowie.